رنگ سال ۲۰۲۰

شرکت پنتون برای بیستمین بار رنگ سال را انتخاب کرد. کمپانی Pantone رنگ سال ۲۰۲۰ را آبی کلاسیک اعلام کرد که این رنگ سایه‌ای از آسمان غروب را به یادمان می‌آورد.

آبی کلاسیک رنگی مابین آبی کاربنی و سرمه‌ای است. شرکت پنتون اعلام کرده‌است معتقد است رنگ آبی کلاسیک، جدا از محبوبیت جهانی، القا کننده حس اعتماد، صداقت پایدار در دهه پیش رو است.

پنتون یادآور شده‌است: رنگ آبی کلاسیک در عین سادگی بسیار زیباست و نمایانگر آسمان هنگام غروب، آب‌های آرام دریا و یک کاسه بلوبری است که ما را برای ورود به یک دهه جدید مطمئن و پایدار می‌سازد.

آبی کلاسیک به عنوان یک رنگ آرام بخش شناخته می‌شود که آرامش را به روح انسان هدیه می‌کند و باعث تمرکز بیشتر او می‌شود. رنگ آبی کلاسیک منظم، محدود و بی‌حد و مرز است. رنگ آبی برای همه‌ افراد اعم از زن و مرد، پیر و جوان و حتی کودکان مناسب است، بی‌انتها و ماندگار و در عین سادگی بسیار زیبا است.

 

 

لوری پرسمن معاون موسسه رنگ پنتون در این باره می‌گوید: «آبی کلاسیک رنگی است که پیش‌بینی می‌کند چه اتفاقی در آینده رخ خواهد داد و آینده چه چیزی را به همراه خواهد داشت؟ این رنگ به خوبی ارتباط برقرار می‌کند.»

در نرم افزارهای گرافیکی و برنامه‌نویسی و همچنین برای تجربه بهتر در صنعت چاپ از کد رنگ آبی کلاسیک با فرمت‌های مختلف استفاده می‌شود. در تصویر زیر می‌توانید کد رنگی آبی کلاسیک را در فرمت‌های گوناگون مشاهده کنید:

شرکت ادوبی در یکی از محصولات خود که پالت رنگی برای ست کردن یا تکمیل کردن سایر رنگ‌ها پیشنهاد می‌دهد، برای کد رنگ آبی کلاسیک چند کد مختلف پیشنهاد می‌دهد. در هر ردیف رنگ وسط رنگ اصلی و رنگ های سمت راست و چپ سایر پیشنهادات هستند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *