رنگ سال ۲۰۱۹

سال ۲۰۱۹ چه رنگی است؟

موسسه پانتون امسال نیز همانند سال‌های گذشته در ماه دسامبر رنگ سال را معرفی کرد که در رنگ سال جدید ۲۰۱۹، به زندگی زیر دریا تمرکز کرده و رنگ مرجانی زنده (living coral) را به عنوان رنگ سال جدید معرفی کرده است.

 

 

رنگ مرجانی زنده، یکی از طیف‌های زنده رنگ نارنجی است که ته رنگ طلایی نیز در خود داشته و به نوعی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره‌های مرجانی زیر دریا است که زیبایی و شکوه خاصی دارند و به گفته موسسه پنتون، رنگ امسال نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد است.

این رنگ همچنین بیانگر اهمیت توجه به منابع طبیعی و زندگی زیر دریا نیز می‌باشد؛ چرا که صخره‌های مرجانی بخش مهمی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند که در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت خاصی دارند. با توجه به تغییرت اقلیمی در سال‌های اخیر و تهدیدهای موجود مقابل محیط زیست، رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

 

 

رنگ‌های مکمل این رنگ، طیف رنگ‌های آبی هستند که در تصویر زیر آن‌ها را در کنار طیف رنگ‌های نارنجی مشاهده می‌نمایید. این رنگ را می‌توان در کنار رنگ‌های روشن به کار برد؛ اما برای داشتن کنتراست مناسب رنگ‌های آبی و سبز تیره بسیار مناسبند (دقیقاً رنگ‌هایی که در طبیعت زیاد دیده می‌شود). همچنین طیف خاکستری نیز می‌تواند به عنوان رنگی خنثی به عنوان پس‌زمینه در کنار این رنگ باشد.

 

 

از رنگ مرجانی زنده کجا استفاده کنیم؟

Living Coral رنگی جذاب و عمیق است. به راحتی می‌تواند به عنوان رنگ اصلی در طرح‌ها به کار برود، ولی مثل تمام رنگ‌ سال‌های دیگر نباید به عنوان رنگ اصلی سایت از آن استفاده کنید مگر اینکه سایت شما مرتبط با مد باشد. در کل رنگ سایت چیزی نیست که با رنگ سال مرتبط باشد.

 

 

در گرافیک به راحتی می‌توانید از این رنگ به عنوان پس‌زمینه یا باکس متن استفاده کنید یا اینکه موضوع اصلی طرح را همین رنگ قرار دهید. به راحتی می‌توانید طیف رنگ مرجانی زنده را تیره یا روشن کنید یا اینکه به سمت نارنجی و صورتی ببرید و محدود به یک کد رنگ نباشید.

 

 

در پایان شما می‌توانید کدهای این رنگ بر مبنای CMYK (مخصوص چاپ)، RGB (مخصوص مانیتور) و hexadecimal (مخصوص وبسایت) را در تصویر زیر ببینید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *