جلوگیری از ویروسی شدن فلش

تا حالا شده بخواهید فلش یا هاردتون رو بدید به کسی، اما نگران باشید که ویروسی بشه؟ یا نگران باشید که طرف مقابل به اشتباه (یا به عمد) چیزی از توش پاک کنه؟ یا مواردی از این قبیل؟
چاره‌ی همه‌ی این کارها readable کردن فلشه. readble کردن فلش یعنی فلش فقط قابلیت خوندن (مشاهده) اطلاعات داخلش رو داشته باشه و دیگه قابلیت نوشتن نداشته باشه. نوشتن، یعنی هر نوع تغییر (حذف، اضافه و…) در محتویات فلش. وقتی یه فلش ویروس می‌گیره، یعنی یه برنامه (ویروس) اومده و به فلش اضافه شده (توش نوشته شده). پس درصورتی که فلش readble شده باشه، ویروس نمی‌تونه توی فلش نوشته بشه (داخلش بشه) و فلش رو ویروسی کنه.
تا حالا دقت کردید که CD ها ویروسی نمیشند؟ یعنی توی ویروسی‌ترین سیستم‌ها هم بذاریمشون و بعد بذاریمشون توو یه سیستم سالم، ویروس‌ها رو از سیستم آلوده به سیستم سالم انتقال نمیدن. چون CDها (جز یک مورد استثنا و شدیداً کم کاربرد) در مورد نوشتن (wirte) یکبار مصرفند و بعد از اون فقط قابلیت خوندن دارند. و نه نوشتن.
خلاصه‌ی تمام صحبت‌های بالا این که ما قصد داریم برای جلوگیری از ویروسی شدن فلشمون توسط سیستم‌های مشکوک یا جلوگیری از دخل و تصرف در اطلاعات فلشمون توسط کسی که داریم اون رو در اختیارش میذاریم، فلشمون رو readble کنیم.
برای انجام این کار مفید، ویدیوی زیر رو تماشا کنید…

۱ ستاره۲ ستاره۳ ستاره۴ ستاره۵ ستاره (مجموع آرا: 3 رأی - میانگین رتبه: 4٫00 از 5)
پردازش...

One thought on “جلوگیری از ویروسی شدن فلش

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *